Jak wybrać torbę treningową?

Jak wybrać torbę treningową?

Torba treningowa - jak nosić?

Fundamentalne pytanie. Oczywiście ile toreb, tyle rozmiarów. Bez problemu spotkamy się zarówno z małą i bardzo małą tobą sportową, jak również - dużą i bardzo dużą. No cóż, nikogo nie zdziwi to, że wybór, należy uzależnić od ilości zabieranego na trening sprzętu. Pamiętaj jednak, że kupowanie torby z tzw. zapasem w ogóle nie ma sensu, ponieważ będzie on wyłącznie utrudniał jej codzienne użytkowanie.

Rozmiar

Jeżeli szukasz dobrej torby treningowej, to najpierw odpowiedz sobie na jedno proste, ale zasadnicze, pytanie tzn.: do czego będziesz jej używać? Pamiętaj, że innej torby potrzebujesz chodząc na fitness, a innej - tenis czy squasha. Osoby, trenujące na boisku lub siłowni raczej nie potrzebują torby z miejscem na rakietę lub piłki. Jasne, że można kupować produkty uniwersalne, ale nie dają one aż takiego komfortu użytkowania, ponieważ nie posiadają wielu udogodnień, jak np. dodatkowych przegródek czy kieszeni.

Przeznaczenie torby

Pamiętaj, że każdy sport wymaga użycia innego sprzętu. Bokser na trening nosi ze sobą rękawice, karateka specjalny strój, a piłkarz  - korki. Wszystkie te przedmioty najlepiej transportować w torbie treningowej. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy model. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.