Strój piłkarski dla chłopca - jak wybrać?

Strój piłkarski dla chłopca - jak wybrać?


Piłka nożna cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. Kochają ją nie tylko dorośli mężczyźni, ale i mali chłopcy. Jeśli Twój maluch dopiero rozpoczyna swoją przygodę z naszym sportem narodowym, to pamiętaj, aby zaopatrzyć go w dobrej jakości sprzęt. Radzimy, jak powinien wyglądać strój piłkarski dla chłopca.


Komplet piłkarski, czyli koszulka i spodenki


Koszulka i spodenki to najważniejsze części stroju małych piłkarzy. Mając to na uwadze, ich poszukiwania powinniśmy ograniczyć do modeli, które są przede wszystkim lekkie i przewiewne. Pamiętaj, że skóra Twojego dziecka musi oddychać, dlatego idealnie, jeżeli zarówno koszulka piłkarska, jak i spodenki, zapewnią odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Dobrze dobrany komplet piłkarski dla dzieci nie może przylegać do ciała, ani być za luźny, ponieważ może uniemożliwiać wykonywanie swobodnych ruchów.


Ochraniacze i skarpety piłkarskie


Komplet piłkarski to również skarpety i ochraniacze. Odpowiednio dobrane skarpety to takie, które są elastyczne, wysokie do kolan i przylegające do ciała. Dzięki nim możliwe jest odpowiednie zamocowanie ochraniaczy na piszczelach malucha i - co za tym idzie - ochronienie ich przed powstawaniem ewentualnych kontuzji.


Buty piłkarskie


No cóż, jeżeli Twoje dziecko dopiero rozpoczyna swoją przygodę z piłką nożną, to - przynajmniej na początku - nie ma sensu kupować mu drogich butów. Pamiętaj że zdarza się, że zainteresowania dzieci szybko mijają - nawet jeżeli poprzedzały je wielki zapał i entuzjazm. Maluchowi, który dopiero rozpoczyna naukę w szkółce piłkarskiej, spokojnie wystarczą zwykłe adidasy lub halówki. Miej jednak świadomość, że buty powinny być dopasowane do rozmiaru stopy dziecka. W odpowiednio dobranych, małemu piłkarzowi będzie o wiele łatwiej poruszać się po boisku, a co za tym idzie, oddawać strzały i podawać piłkę kolegom z drużyny. Kiedy już będziesz pewna, że Twój maluch zdecyduje się kontynuować przygodę z piłką nożna, wtedy możesz zdecydować się na zakup specjalnych butów do gry - tzw. korków.